BACAK-UYLUK ESTETİĞİ

bacak_estetigi

Uyluk vücudun neresidir?

Uyluk vücudun kalçalar ve diz arasında kalan bölgesidir.

Uyluk bölgesine ne tür estetik girişimler yapılmaktadır?

Bu bölgenin güzelleştirilmesi için sıklıkla liposuction yapılmaktadır. Liposuction daha çok deri altı yağ fazlalığına yönelik bir işlemdir. Eğer şekil bozukluğuna deri fazlalığı da eşlik ediyorsa bu durumda deriye yönelik cerrahi işlemlerin de yapılması gereklidir. Bu amaçla en sık fazla derinin çıkarılarak uylukta özellikle iç kısımda derinin yukarıya doğru gerilmesi işlemi yapılmaktadır. Bu işleme kısaca uyluk germe denir.

Uyluk germe en sık hangi durumlarda gereklidir?

Uyluk germe işlemi en sık çok fazla kilo alıp daha sonra fazla miktarda kilo kaybeden kişilerde uygulanmaktadır. Bunun dışında anlamlı miktarda deri sarkması ve fazlalığı olan her durumda bu işlem uygulanabilmektedir. Bu işlemlerde uylukta yeni, yumuşak ve düzgün bir kontur sağlanması hedeflenmektedir.

Uyluk germe işlemi nasıl yapılır?

Uyluğun iç Ya da dış kısmın ya da gerektiğinde her iki tarafa birlikte uygulanabilmektedir. Kişilerin gereksinimi ve tercihleri işlemin ne şekilde yapılacağını belirler.

Uyluğa hem liposuction hem de uyluk germe işlemi aynı anda uygulanabilir mi?

Evet. Bu zaten sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Hatta çoğu durumda düzgün kontur devamlılığının sağlanabilmesi için liposuction sıklıkla gerekli olmaktadır.

Bu işlemlerde uygulanan anestezi yöntemi nedir?

Damar yolu ile sedasyon ya da genel anestezi uygulanabilmektedir. Eşlik eden başka girişimler, özel sağlık koşulları, kişileri ya da cerrahların tercihleri yöntem seçiminde rol oynar.

Bu işlem sonrasında nasıl bir iz kalır?

İç tarafa yapılacak uyluk germe işleminde kasığın iç tarafında bulunan katlantı içine gizlenen bir iz kalır. Dış tarafa yapılacak işlemde ise bu katlantıyı dışa doğru takip eden bir iz kalır. Bu izler iç çamaşırı ya da bikini içinde kalacak şekilde tasarlanır. İlk haftalarda oldukça belli olan bu izler zamanla silikleşirler fakat tamamen kaybolmazlar.

İyileşme ne kadar sürer? Düzelme ne zaman fark edilir?

İyileşme süresi işlemin yaygınlığına göre birkaç haftayı bulur. İşleme göre 1-2 ay korse kullanılması daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Düzelme hemen ameliyat sonrasında fark edilir. Doku şişmesinin düzelmesi ve yara iyileşmesini takiben hızla düzgün bir kontur ve deri görünümünün kalitesinde hızlı bir artış dikkat çeker.